Mest vin – men lite vinäger

Informationer

Ändring av portkod 1 mars

Den nya portkoden har kommit med detta meddelande i tryckt form i Era brevfack.

10-års jubileum

I år fyller vårt hus och vår förening 10 år. Det tycker vi är värt att uppmärksamma och efter sommaren är tanken att vi ordnar en tillställning på gården. Vi behöver en festkommitté! Hoppas att Du vill vara med och hjälpa till att arrangera, komma med idéer m.m? Alla bidrag välkomnas. Maila till oss i styrelsen eller tala med oss då vi ses.

Soprummet

En liten påminnelse igen att man inte får ställa saker utanför kärlen. Men kanske är det så att dörren från soprummet mot grannfastigheten inte varit låst, se ovan, så det är någon annan…

OPALEN – Lunds bästa förening

Låt oss bevara vår förening i god anda där alla hjälps åt och trivs.

Styrelsen